RARZI un RTI sadraudzības diena

E-pasts Drukāt PDF

 

14. decembrī Ikšķiles Karmela klostera durvis bija viesmīlīgi atvērtas RARZI un RTI studentu un docētāju lūgšanas un sadraudzības dienai. Adventa laika gaisotnē visiem pasākuma dalībniekiem bija iespēja sagatavoties Kunga dzimšanas svētkiem.

Sadraudzības diena sakrita ar Karmela lielā svētā Jāņa no Krusta svētkiem, tāpēc šī diena sākās ar viņam veltītu apceri, ko vadīja RARZI un RTI docētāja m. Sofija.

   

Pārsteidzoša dāvana bija Fatimas Dievmātes ceļojošās skulptūras viesošanās Karmelā – svinīgā procesijā 100 baltu rožu ietērpā tā tika ienesta kapelā un īpašā veidā godināta.

 

Pasākuma kulminācija bija Svētā Mise, ko vadīja V. E. bīskaps Andris Kravalis. RARZI un RTI apvienotais koris bija sagatavojis svētā Jāņa no Krusta svētku Misei veltītus dziedājumus.

   

Mises noslēgumā abi Institūti pateicās LR vēstniecei Austrijā, bijušai vēstniecei pie Svētā Krēsla Veronikai Ertes kundzei par auglīgo sadarbību, kas veidojās kopīgi strādājot pie kardināla Koha, kardināla Parolina, kardināla Turksona un jo īpaši pāvesta Franciska vizītes pasākumu organizēšanas.

   

Pēc Svētās Mises bīskaps Andris Kravalis svinīgi pasniedza ar laba vēlējumiem, maģistra diplomus  trīs absolventiem, Ivetai Šaicānei, Ingai Svētiņai un Ojāram Dernovam, kas ieguva pastorālā konsultanta kvalifikāciju.

     

Diena noslēdzās ar patīkamām un draudzīgām sarunām pie pusdienu galda un ikviens no šī pasākuma devās mājup garīgi atjaunojies un sagatavojies Ziemassvētkiem.

 

Šo īpašo sirds noskaņu izsaka kādas studentes - Ingrīdas Slišānes poētiska apcere:

Ar klusām ilgām mēs steidzāmies pēc vēl viena mīlestības kumosiņa uz Jēzus atvērtajām rokām. Bija gaidoša noskaņa, skatoties liesmojošās Adventa svecēs, kas sildīja Karmela māsu klosteri.

Patiesībā vairāk par sveču liesmām šo notikumu sasildījām mēs paši, ļaujoties Dieva mīlestībai svētā Jāņa no Krusta Dziesmu dziesmas apcerē - kā baltas, plīvuros ietērptas līgavas vēlējāmies pieņemt aicinājumu ieiet Marijas sirds telpā, kas mūs aizved pie Līgavaiņa. Svētā Jāņa no Krusta Dziedājumu mistiskā oāze atkausēja apsarmojušās sirds durvis, atverot to dievišķai tagadnei.

Kopība skatienos, vārdos, asarās, smaidos aicināja uzlūkot savu tuvāko mīlestībā. Vēl dodoties mājup sirdī virmoja svētku prieks. Siltā gaisma izgaismotajos logos liecināja tikai par vienu - es Tevi mīlu!

 

RARZI direktore Žanete Narkēviča

Foto Ermīns Kaminskis

 

 

          

 

 

 
 

APTAUJA


Institūta svarīgākā misija ir?
skolot ticības mācības skolotājus un kapelānus
evaņģelizēt neticīgos
veicināt sabiedrībā integrālu skatījumu uz cilvēku
sekmēt studentu izpratni par teoloģiju

PARTNERI

 


.