Mūzika ticības dzīvē, Mons. Marko Frizina

E-pasts Drukāt PDF

 

Reģistrācijas saite https://ej.uz/b9x5

Dalības maksa jāpārskaita uz norādīto kontu:
LV13HABA0551002488124
Beneficiary (name): Liliane BERTRAND


 

 

Marko Frizina (MARCO FRISINA)

Monsinjors Marko Frizina ir dzimis 1954. gadā Romā. 1983. gadā absolvējis Romas Sv. Cecīlijas konservatorijas kompozīcijas nodaļu, studējis teoloģiju Pontifikālajā Gregora universitātē, ieguvis licenciāta grādu Svētajos Rakstos Pontifikālajā Bībeles institūtā. 1982. gadā tiek ordinēts par priesteri un kalpo Romas diecēzē.

Pašlaik mons. Marko Frisina ir Sakrālās mākslas un kultūras diecēzes komisijas prezidents, Pontifikālās Jaunās evaņģelizācijas veicināšanas padomes konsultants un Sv. Cecīlijas bazilikas Trasteverē rektors. Viņš ir docētājs Pontifikālajā Svētā Krusta universitātē un  Pontifikālajā Sakrālās mūzikas institūtā.

Marko Frizina ir ieguvis virtuoso ordinario akadēmiķa statusu Pontifikālajā mākslas un literatūras akadēmijā, kur viņš kalpo arī kā kapelāns. Viņš ir daudzu liturģisko dziesmu autors, kuras iemīļotas kā Itālijā, tā arī aiz tās robežām. 1984. gadā nodibinājis un arī pašlaik turpina diriģēt Romas diecēzes kori, kas dzied liturģiju vissvarīgākajās diecēzes svinībās, kuras celebrē pāvests.

Kopš 1985. gada ir Sv. Jāņa Laterāna bazilikas pontifikālā muzikālā kora mākslinieciskais vadītājs. 1991. gadā ir uzsācis dalību starptautiskajā Rai Bibbia projektā kā biblists – konsultants un arī projekta ietvaros uzņemto filmu mūzikas autors.

Makro Fizina ir komponējis mūziku daudzām vēsturiska un reliģiska sižeta filmām, kā arī sarakstījis vairāk nekā 30 oratorijas, ko iedvesmoja Bībeles personāži vai svēto dzīves paraugs - Cantico dei Cantici (2009); Passio Caeciliae (2011), Paradiso Paradiso (2013) un Fino ai confini della Terra (2017).

2007. gadā komponējis operu La Divina Commedia, kas ir pirmais šāda veida Dantes Aligjēri meistardarba transponējums mūzikā. 2009.–2010. gadā komponējis mūziklu Il miracolo di Marcellino, kas tapis Hosē Marijas Sanheza Silvas romāna Marcellino Pane e Vino iespaidā. 2013. gadā sarakstījis operu In Hoc Signo, kas atskaņota Belgradā par godu Milānas edikta tūkstošgadei. 2014. gadā Romā iniciē un vada pirmo Itāļu koru simpoziju un koru simpoziju jubilejas svinības 2016. gada oktobrī, kas pulcē 8000 dziedātājus no visas pasaules.

Kopš 2015. gada mākslinieciskais vadītājs Pāvila VI aulā notiekošajiem koncertiem, kas rīkoti nabadzīgajiem Romas iedzīvotājiem. Jau vairākus gadus monsinjors Marko Frisina dalās ar savu mūziķa un akadēmiķa pieredzi un zināšanām Itālijā un citās valstīs.

 
 

APTAUJA


Institūta svarīgākā misija ir?
skolot ticības mācības skolotājus un kapelānus
evaņģelizēt neticīgos
veicināt sabiedrībā integrālu skatījumu uz cilvēku
sekmēt studentu izpratni par teoloģiju

PARTNERI

 


.