Māsa Meinarda par pieredzi Erasmus studentu mobilitātes programmā

E-pasts Drukāt PDF

Slavēts Jēzus Kristus!

Sirsnīgi sveicieni no Varšavas! Jau gandrīz pusotru mēnesi esmu šeit, kardināla Višiņska  universitātē, ERSAMUS programmas ietvaros. Vēlos padalīties piedzīvotajā.

Jāteic godīgi, ka neko daudz nevaru pateikt par ERASMUS studentu savstarpējo kopību, jo uz piedāvātajiem pasākumiem neesmu devusies. Tīri teorētiski, piedāvājumi ir labi un interesanti - slidotava, vingrotava, Varšavas Sacelšanās muzejs, VU bibliotēka, Kopernika Zinātnes centrs, ekskursija pa Varšavu un uz Krakovu. Neiztrūkstoši pēc katra kopējā „izgājiena” - tusiņš kādā klubā. Nebūtu es jau tuvu četrdesmitgadīga klostermāsa, gan jau mani tas viss ļoti aizrautu.  Vienu reizi visu ERSAMUS grupu satiku - esam UKSW kopā 30, no Turcijas, Rumānijas, Itālijas, Vācijas, Francijas, Latvijas, teoloģijas fakultātē tikai mēs ar Olgu.

Nevaru pastāstīt arī par kopmītnēm, dzīvoju vienā no mūsu klosteriem, kūrortpilsētiņā, apmēram 1,5 - 2 h braucienā no augstskolas, uzreiz jāpiebilst, ka tas man lieliski palīdz iepazīt Varšavas sabiedrisko transportu, kā arī pateikties ERASMUS par studentu biļeti ar 50% atlaidi.

Un nu par studijām, tā ir joma, par kuru varu pastāstīt visvairāk. Tiem, kuri domā par ERASMUS nākamgad, vismaz uz UKSW ieteiktu braukt ziemas semestrī - respektīvi mācību gada sākumā, mana pieredze rāda, ka ir gana daudz priekšmetu, kuri tiek aizsākti rudenī un februārī turpināti. Brīvi runāju poliski, līdz ar to drīkstēju pati sastādīt savu studiju plānu - izvēlēties priekšmetus, kuri mani interesē un, kas nav mazsvarīgi, kurus varētu pielīdzināt studiju priekšmetiem RARZI.

Ar izvēli esmu apmierināta, kopsavilkumā : 3 katehētiskie kursi (Katehēzes metodika, Neverbālā komunikācija katehēzē, Grupu pastorālā aprūpe), 4 bibliskie (Diasporas jūdaisms, Vecā Derība - pravieši, Evaņģēlizācija pirmbaznīcā, Bibliskā ikonogrāfija), pa vienam dogmatikā un patroloģijā ( Baznīca kā komūnija saskaņā ar Vat II, Patristiskais garīgums - Rietumu Tēvi). Visi pasniedzēji ir priesteri, lielākā daļa spēcīgas un prasīgas personības.

Ņemot vērā to, ka neesmu nevienā konkrēta grupā, kursā, studiju virzienā, gandrīz katra lekcija ir cita kolēģu lokā. Turklāt - arī viņi ir no dažādiem studiju gadiem (sākot ar bakalauriem un beidzot ar doktorantiem) un virzieniem (dažādas teoloģijas nozares, žurnālistika, katehēti, biblisko zemju tūrisma studenti).

Man piedod minstināšanos vai to, ka pietrūkst vārdu poliski un sāku runāt angliski, vāciski vai latviski - tā uztraukumā gadās, bet principā prasības ir tādas pašas kā pret citiem studentiem. Jau nokārtoju vienu ieskaiti, pārējie eksāmeni vēl priekšā, lielākā daļa mutiskie, Jūsu lūgšana lieti noderēs.

Kopumā priecājos, ka esmu šeit. Ir laiks „palūkoties uz dzīvi ar distanci”, arī uz studijām RARZI. Gūstu interesantu pieredzi, jaunas zināšanas, iemantoju jaunus un interesantus paziņas.

Attēlā : es kopā ar t.Benjaminu no Kongo, pallotīņu tēvu, kurš studē doktorantūrā pastorālteoloģiju.   Kas gan būtu UKSW bez ēzelīša Franciska, kuru mīļvārdiņā sauc par Franio! Tiesa, stingri aizliegts barot, jo viņš ēd vien sienu un ūdeni, izcils askēts:)    

Un trešā bilde - pavasaris ceļā uz lekcijām... - no tramvaja līdz fakultātei ir gandrīz kilometrs pa skaistu mežu ejams:)     Un pēdēja bilde - pati galvenā, ieeja fakultāte.  

 

māsa Meinarda 2. kursa pedagoģiskā maģistra studente

 

 

 
 

APTAUJA


Institūta svarīgākā misija ir?
skolot ticības mācības skolotājus un kapelānus
evaņģelizēt neticīgos
veicināt sabiedrībā integrālu skatījumu uz cilvēku
sekmēt studentu izpratni par teoloģiju

PARTNERI

 


.